Навколо “угорського питання” на Закарпатті багато провокацій та спекуляцій. Угорсько-українські відносини вкотре загострилися після того, як Верховна Рада України ухвалила Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». В Угорщині негативно відреагували на ухвалення цього закону. Попри численні спроби угорської та української сторін врегулювати спірні питання дипломатичним шляхом, повного порозуміння досягти не вдалося. Офіційний Будапешт намагається блокувати євроатлантичні ініціативи України.

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що у відносинах з Угорщиною на Закарпатті вже не буде так, як до ухвалення Україною нового закону про освіту, й угорські партнери мають це зрозуміти.

“Наші угорські друзі і партнери, а я, попри цю нашу з ними таку дискусію і сварку, все ж вважаю, що це друзі і партнери, ніяк не можуть прийняти один простий факт. Так, як було до ухвалення закону про освіту, вже ніколи не буде”, – сказав він. За його словами, ситуація, коли Угорщина домінує в угорській громаді Закарпаття, коли угорці Закарпаття не володіють українською і навіть російською мовою, а володіють лише угорською, є неприйнятною. Урядовець наголосив, що Україна хоче, аби ці люди шанували свою культуру, пам’ятали, що вони є угорцями, вільно володіли угорською мовою і могли вільно подорожувати до Угорщини. Водночас він підкреслив, що так само Україна прагне, щоб вони завжди пам’ятали, що вони громадяни України і це теж їхня земля, що це їхня країна, і щоб вони розмовляли мовою цієї країни, розуміли її історію та історичне значення.

“Але ситуації, коли лише угорська частина історії працювала, а Україна, по суті, була відсутня, вже не буде. Коли наші угорські партнери сприймуть цей факт, тоді вони будуть здатні знайти з нами збалансоване рішення, до якого ми готові, коли інтереси і Угорщини, і України будуть враховані”, – прокоментував Кулеба ситуацію з блокуванням Будапештом роботи комісії Україна-НАТО.

З всього викладеного слідує наступне – Україна має докласти зусиль, щоб розв’язати фундаментальні проблеми з Угорщиною, не перетинаючи «червоних ліній» власних національних інтересів. Головне, Угорщину не треба сприймати, немов якогось «демона» в Європейському Союзі, що виступає проти нас. Ця країна має свої національні інтереси, як і ми маємо свої національні інтереси.

Ми маємо з ними домовитися, тому що значною мірою наші інтереси збігаються.

Ми в соціальних мережах