Українська команда здобула перемогу на міжнародному фестивалі снігової скульптури World Snow Festival, що проходив у Швейцарії.

Про це повідомляє Сегодня.ua.

Українці додали собі в скарбничку ще одну перемогу – на цей раз наші хлопці взяли головний приз на престижному міжнародному фестивалі снігової скульптури World Snow Festival, який пройшов в швейцарському гірському селищі Гріндельвальд. Команда з чотирьох осіб – Богдан Куцевич, Олексій Пода, Олексій Козак і Джонатан Райнер – за чотири дні спорудила з брили снігу містичний плащ з посохом. “Темою конкурсу була магія, і ось наша задумка: у глядача повинно виникнути відчуття, що маг щойно пішов, залишивши свої речі, і будь-хто може їх приміряти, – розповів “Сегодня” Олексій Пода. – Оскільки багато команд на різних конкурсах роблять скульптури в своєму фірмовому стилі, ми тепер жартуємо, що на наступному змаганні зробимо штани, светр або інший фасон плаща“.

Перше місце. Наша команда опрацювала 30 тонн снігу за чотири дні. Фото А. Пода

У звичайному житті 39-річний Богдан і 35-річний Олексій працюють архітекторами, Олексій Козак займається рекламою, а їх швейцарський друг Джонатан, аспірант-фізик. Команда з’явилася чотири роки тому і взяла участь вже в семи конкурсах – в США, Китаї, Норвегії та інших країнах. За словами хлопців, умови завжди однакові: команда отримує 25-30-тонний куб спресованного снігу розміром 3,5 на 3,5 метра і чотири дні на створення скульптури. “І тут як пощастить – у нас, бувало, траплялися камені і навіть пляшки всередині куба. Тому за куб тягнуть жереб. Від удачі залежить ще і розташування на майданчику з освітленням. Тому що сонячне світло має велике значення – без нього скульптура не зчитується і зливається з землею. У Гріндельвальді майданчик був оточений гірськими хребтами на висоті 1000 метрів, і сонце потрапляло на нього всього дві години на день. Зате простояти фігура може кілька місяців”, – говорить Пода.

За словами майстрів, до змагань готуються заздалегідь – за 3-4 місяці до початку відправляють організаторам ескіз на задану тематику і портфоліо. “Вдома ми робимо модель з пластиліну і веземо її на конкурс. Через це в США у нас навіть виникли проблеми на контролі в аеропорту: ми збиралися зробити скульптуру у вигляді долоні, яка зупиняє кулак. Це мало символізувати протистояння РФ і України. Модель я робив з себе, і вона вийшла в натуральну величину. Тому кожен раз прикордонникам доводилося пояснювати, що це не відірвані людські руки у мене в чемодані, а модель для конкурсу”.

У теплу пору року хлопці відточують свою майстерність на конкурсах пісочних скульптур і готуються освоїти крижану скульптуру, а не тільки снігову. “Наша мета – конкурс на оформлення кімнати в знаменитому крижаному готелі в Швеції. Там потрібно буде зробити всі меблі – від ліжка до чашок”, – зазначає Пода. За його словами, в Україні вони є єдиною командою такого профілю, і тому доводиться стежити за трендами зарубіжних колег. “У сніговій скульптурі існують три основних напрямки: анімалізм – наприклад, олені або ведмеді зі снігу в США, реалізм – побутові сцени з життя і мінімалізм – німці роблять абстрактні скульптури із застосуванням високих технологій”.

Приз глядацьких симпатій. Його отримала команда з Італії. Фото А. Пода

Корея та Італія. На конкурсі в цьому році брали участь десять країн: Словенія,Швейцарія, Британія, Україна, Італія, США, Швеція, Естонія, Південна Корея,Голландія. Друге місце в підсумковому заліку дісталося команді з Південної Кореї, атретє – сніговим скульпторам з Італії. До речі, робота останніх отримала ще й призглядацьких симпатій.

Посилання на оригінальне джерело: http://ukr.segodnya.ua/ukraine/ukraincy-pobedili-na-festivale-snezhnoy-skulptury-v-shveycarii-792062.html