З початку агресії РФ, держконценр передав українському війську 15 903 одиниці озброєння.

За останні три роки, підприємства-учасники Державного концерну “Укроборонпром” передали 15 903 одиниці озброєння та військової техніки для української армії. Про це повідомили у прес-службі Укроборонпрому у п’ятницю, 1 вересня.

Зазначається, що З липня 2014 по липень 2017 року, українську армію посилили 5 281 одиниця нової та модернізованої техніки, 7 164 одиниці відремонтованої та відновленої, а також передано 3 458 одиниць ЗІП, вузлів та агрегатів.

“Серед нового та модернізованого ОВТ більшість становить ракетно-артилерійське озброєння, а також ракети та боєприпаси – 1 061 од. та 2 613 од. відповідно. Військові також отримали 1 277 нових та модернізованих систем радіолокації, радіоелектронної боротьби та засобів зв’язку, 295 одиниць бронетехніки, артилерії та спеціальної техніки, а також 35 одиниць авіаційної техніки та обладнання”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що однією з найбільш інноваційних розробок “Укроборонпрмоу” за останні три роки є безпілотний тактичний багатоцільовий транспортний засіб “Фантом”, який покликаний стати високотехнологічною відповіддю на виклики сучасної війни.

Після агресії Кремля, “Укроборонпром” оперативно розгорнув внутрішню кооперацію та міжнародне співробітництво, і вже у 2017 році вся країна спостерігала за успіхом ДП “Антонова” – літаком Ан-132D, першого українського літака без жодної російської деталі. При цьому, він був створений у рекордно короткі терміни у світі сучасної авіації.

Крім того, Укроборонпром передав на озброєння ЗСУ безпілотник “Горлиця”, безпілотний комплекс БПАК-МП-1 “Спектейтор”, бойовий модуль “Тайпан”, переносні ракетні комплекси типу “Стугна-П”, переносний реактивний гранатомет РК-4 “Інгул”, ракети РС-80 калібром 80-мм, реактивну систему залпового вогню “Верба”, радіолокаційну станцію кругового огляду 80К6К1 “Пелікан”,  модернізований такн БМП-1 – БМП-1УМД та Т-72АМТ.