[multilanguage_switcher]

У вівторок комітет ООН схвалив резолюцію, яка засуджує “тимчасову окупацію” Криму Росією, знову підтверджуючи підтримку Організації Об’єднаних Націй суверенітету України. Росія закликала комітет з питань захисту прав людини Генеральної Асамблеї ООН не підтримувати резолюцію, але вона була прийнята з 73 голосами – за, 23 – проти.

У проекті резолюції звинувачуються знущання та дискримінаційні дії “проти жителів тимчасово окупованого Криму, зокрема кримських татар”.

Також документ закликає звільнити українців, які були незаконно ув’язнені, та надати дозвіл на відкриття культурних і релігійних установ. Крім того, резолюція вимагає від Росії негайно скасувати рішення Верховного суду від 29 вересня, яке забороняє діяльність органу самоуправління кримських татар “Меджліс”, оголошуючи його екстремістською організацією.

“Після того, як Росія окупувала Крим, ситуація із захистом прав людини різко погіршилась через позасудові вбивства, залякування, довільні затримування, тортури та порушень свободи слова”, – сказав заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця.

Організації з питань захисту прав людини висловили своє занепокоєння порушенням свободи слова та об’єднань у Криму. Місцева влада заборонила в’їзд до півострова принаймні двом лідерам кримських татар, закрила кримсько-татарські ЗМІ та заборонила організовувати мирні зібрання.

Заступник посла США Сара Мендельсон сказала: “Росія хоче бути впевненою, що в Криму слухаються лише одного голосу – голосу Росії”.

“Країни не мають боятися, що сусід, яким би могутнім він не був, захопить їхні території”, – додала вона.

Посилання на оригінальне джерело : http://newsinfo.inquirer.net/844707/un-committee-votes-to-condemn-russian-occupation-of-crimea