АктуальноВсі новиниУкраїна

УПЦ знову позбавили прав на Почаївську лавру

Мін’юст скасувало перереєстрацію Свято-Успенської Почаївської Лаври в Тернопільській області.

Міністерство юстиції задовольнило скаргу Кременецько-Почаївського заповідника і скасувало перереєстрацію Свято-Успенської Почаївської Лаври в Тернопільській області. Про це повідомляється на сайті Мін’юсту.

“Комісія Мін’юсту на своєму засіданні задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, який просив скасувати рішення про державну реєстрацію права користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська Лавра. Відповідний наказ Мін’юсту був підписаний сьогодні”, – повідомила перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова.

За її словами, члени комісії прийшли до висновку, що державна реєстрація права користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври (Успенського собору, Троїцького собору, монастирських келій, архієрейського будинку, дзвіниці, надвратного корпусу) пройшла з порушеннями вимог чинного законодавства. “Саме тому це рішення про державну реєстрацію було скасовано, а державному реєстратору, яка її вчинила, блокований доступ до державного реєстру прав на нерухоме майно”, – зазначила Сукманова.

Нагадаємо, в листопаді 2018 року комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації скасувала перереєстрацію комплексу споруд Почаївської лаври в Тернопільській області.

В УПЦ МП заявили, що скасування державної реєстрації не позбавляє чоловічий монастир права на користування спорудами лаври.

Як відомо, в 2003 році Почаївську лавру передали УПЦ терміном на 49 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close