Туреччина розцінює заяву ватажка сепаратистів про створення нової держави на сході України як порушення територіальної цілісності та суверенітету України.

Представник МЗС Туреччини Гусейн Муфтюоглу зробив заяву, у якій висловив однозначну позицію Туреччини, що “такі заяви ускладнюють процес досягнення миру на Донбасі. Туреччина ж однозначно підтримує суверенітет української держави”,  повідомляє інформаційне агентство “Анадолу“.

За його словами, Туреччина виступає за врегулювання ситуації на сході України відповідно до норм міжнародного права і з урахуванням територіальної цілісності та суверенітету цієї країни. Муфтюоглу також відмітив, що Анкара підтримує всі мирні зусилля в даному питанні, особливо кроки, що застосовуються в рамках Мінського процесу. Заява ж ватажка сепаратистів Олександра Захарченка перекреслює усі намагання.

«Туреччина сприймає заяви сепаратистів про створення нової держави на сході України як порушення територіальної цілісності України. Подібного роду висловлювання та дії однозначно ускладнюють шлях до миру», – підкреслив Муфтюоглу.

 Дипломат відзначив значущість кроків усіх сторін із мирного вирішення ситуації. Як повідомляли російські ЗМІ, 18 липня ватажок терористів «ДНР» Олександр Захарченко запропонував «замість України» створити «перехідну державу» «малоросія».

За словами Захарченка, «створення нової незалежної держави допоможе зупинити конфлікт на Донбасі».

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков в той самий день зробив заяву, що це слова Захарченка про “Малоросію” є його повною ініціативою та відповідальністю. Він підкреслив, що РФ зберігає свою прихильність Мінським домовленостями. Секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що заява терориста свідчить про намір президента РФ Володимира Путіна відновити просування воєнної агресії вглиб України.

Своєю чергою представник України в робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук зазначив, що заява Захарченка блокує Мінський переговорний процес щодо врегулювання ситуації на Донбасі.