В Австралії відзначили вагому роль України у розслідуванні збитого проросійськими терористами малайзійського Boeing 777 на Донбасі влітку 2014 року.

Разом з тим, Президент Сенату Австралії Стівен Перрі наголосив, що не можна говорити про верховенство права до того, як винних у катастрофі притягнуть до відповідальності, передає “Інтерфакс-Укаїна“.

“Правосуддя має здійснитися, і правосуддя має бути основним аспектом верховенства права. Немає сенсу у верховенстві права, якщо люди, які вчинили злочини проти країн і народів, не притягнуті до відповідальності”, – зазначив австралійський політик на зустрічі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом у Києві.

Український прем’єр відзначив, що страшна трагедія, відповідальність за яку лежить на руках російських терористів, є спільною для двох країн. Тож наша країна робить все можливе, аби встановити справедливість.

“Я думаю, це наш спільний обов’язок всього демократичного світу – довести цю справу до вироків відповідних судів,”
– підкреслив Гройсман.

Також він подякував Австралії за підтримку України у період російської агресії на сході країни.

“Ми вдячні Австралії за постійну політичну підтримку в такий непростий період часу для нашої країни, коли Україна є жертвою російської збройної агресії,”
– додав прем’єр.

В свою чергу Перрі зазначив, що розраховує на поглиблення співпраці з Україною і після повернення до Австралії хоче закликати членів парламенту відвідати Україну.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в небі над Донеччиною було збито авіалайнер компанії Malaysia Airlines, який летів за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. На борту літака перебувало 289 осіб. Всі вони загинули.

Міжнародна слідча група винною у катастрофі вважає Росію, адже ракетна установка “Бук”, якою збили боїнг, прибула з території РФ. У Кремлі всі звинувачення відкидають.