На фоні поширення пандемії коронавіруса та неспроможності РФ приховувати інформацію щодо реального стану речей, спостерігається загострення соціально-економічної ситуації й у т.зв. «Л/ДНР».

Росія зменшила обсяги фінансування та обмежила постачання окремих товарів першої необхідності з РФ на окуповані території. Крім того, спостерігаються зміни економічної політики російської сторони у відношенні до самопроголошених республік.

Так, ще на початку березня п.р. російською стороною прийнято рішення «переформатувати» механізм керівництва деякими підприємствами на окупованій частині Донбасу: замість «ВТС» у м. Донецьк має бути утворене т.зв. «государственное унитарное предприятие» («ГУП» – «державне унітарне підприємство»), фактичне керівництво яким залишається за російською стороною. Таким чином, створенням т.зв. «ГУП» російська сторона знімає з себе відповідальність за багатомісячну заборгованість із виплати заробітної плати на вказаних підприємствах, відсутність належного забезпечення прав робітників, недотримання вимог техніки безпеки на виробництві.

Зрозуміло, що подібні ситуації викликають невдоволення з боку працівників даних об’єктів промисловості. Однак це як завжди жодним чином не турбує РФ!

Маючи катастрофічну кількість інфікованих, зруйновану медичну систему, відсутність кваліфікованих лікарів та медичних засобів для пересічних громадян, РФ надсилає «допомогу» Італії, США та готує нові гуманітарні конвої для західних країн, залишаючи помирати своїх громадян та громадян на окупованих та анексованих територіях! На кону – геополітичні цілі, ніяк не здоров’я нації, тим більше ніяк не благополуччя мешканців квазідержавних утворень!

Ми в соціальних мережах