АктуальноВсі новиниСвіт

В Естонії в підручнику Крим позначили територією РФ

Розголосу помилці в підручнику надала одна з українських сімей, дитина якої вчиться в Естонії.

В Естонії в шкільному підручнику англійської мови анексований Крим позначили російською територією, пише ERR.

Йдеться про підручник англійської мови для 7 класу I love English 7, в якому зобразили карту, де Крим позначений як територія РФ. 

Цю помилку помітили представники Конгресу українців Естонії, які і звернулися з листом до міністра освіти і науки з проханням вжити заходів. 

З’ясувалося, що про це повідомила одна з українських сімей, син якої вчиться за цим підручником. Директор видавництва Studium, яке випустило підручник в 2018 році, Ааво Кеннік зазначив, що він шкодує про інцидент і що помилка сталася ненавмисно.

За його словами, карту взяли з відкритого джерела. “Оскільки це підручник для вивчення іноземної мови, ми не звернули увагу на зміст карти … Але до сих пір, майже два навчальні роки, ніхто нам про це не повідомляв”, – розповів він.  

 У той же час в Міністерстві освіти і науки відзначили, що підручники, за якими навчаються діти в школах, повинні відповідати державним навчальним програмам і містити достовірну інформацію. 

“В цьому випадку інформація в підручнику неправильна, тому що Естонія не визнає окупацію і анексію Кримського півострова”, – заявив канцлер Міністерства освіти і наук Март Лайдметс. Видавництво відразу вибачилося за помилку і збиралося передати установам, які мають ці підручники, сторінки з виправленою картою, однак Міністерство освіти просить повністю замінити підручники. Це може коштувати видавництву 10-20 тисяч євро. 

За словами директора видавництва, підручником користуються понад 200 естонських шкіл. В основному це школи з естонською мовою навчання, але є і російськомовні.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close