АктуальноВсі новиниУкраїна

В НБУ назвали головну загрозу фінансовій стабільності

Головним викликом для макрофінансової стабільності України є повернення Приватбанку Ігорю Коломойському, повідомив Нацбанк.

Результати судових процесів, пов’язаних з ПриватБанком, є одним з найбільш масштабних викликів для макрофінансової стабільності України. Про це йдеться в новому Звіті про фінансову стабільність Національного банку.

У звіті наголошується, що банківський сектор залишається в хорошому фінансовому стані.

“Банки високоприбуткові, рентабельність капіталу сектора є рекордною. У цьому році відрахування в резерви будуть найнижчими за більш ніж десятиліття. Низька вартість кредитного ризику буде зберігатися в найближчі роки, адже макроекономічні умови сприятливі, боргове навантаження реального сектора прийнятне, а доходи домогосподарств стрімко зростають”, – йдеться в документі.

Повідомляється, що проведене в 2019 році стрес-тестування показало, що в системі залишається кілька банків, в тому числі два державних, з істотними проблемами. Вони можуть вимагати значних обсягів капіталу за несприятливого макроекономічного сценарію. Їхня фінансова стійкість є низькою, фінустанови вразливі до можливих криз.

“Державні банки залишаються у фокусі уваги НБУ, оскільки вони є значущими для банківської системи”, – йдеться в документі.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close