Всі новиниГоловне в Україні

В ОБСЄ привітали обмін полоненими на Донбасі

В організації вважають, що обмін – це цінний крок у напрямку створення довіри між протиборчими сторонами.

Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер і голова ОБСЄ, глава МЗС Австрії Карін Кнайсль вітають обмін полоненими на Донбасі і закликають до повного припинення вогню на Донбасі. Про це йдеться в повідомленні прес-служби організації на її офіційному сайті.

“Можливість повернутися додому до Нового року і православного Різдва настільки великого числа людей, яких утримували сторони конфлікту, стало радісним розвитком подій. Обмін – це не тільки гуманітарний жест, але і цінний крок у бік побудови довіри. Ми закликаємо сторони продовжити спроби поліпшення життя людей, охоплених конфліктом”, – вважає Кнайсль.

У свою чергу Гремінгер додав, що подібні акції зможуть принести значні та відчутні результати.

“Цей прогрес став можливий завдяки старанній роботі контактної групи і демонструє важливість цього формату. Важливо, щоб сторони продовжили співпрацю з тристоронньої Контактною групою для досягнення сталого миру”, – заявив генсек ОБСЄ.

Раніше повідомлялося, що в результаті обміну утримуваними особами на Донбасі в середу, були звільнені 73 українських заручники, яких утримували проти їхньої волі на непідконтрольних уряду територіях Донбасу. Вдалося звільнити військовослужбовців Олександра Олійника, Олексія Кодьмана, Олексія Кириченка, Олександра Калина, яких схопили бойовики в період з кінця 2014 до початку 2016 рік під час важких бойових дій на фронті.

Крім цього, серед звільнених історик та релігієзнавець, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, керівник Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, президент Донецької обласної ГО “Центр Діскавері” Ігор Козловський, громадський активіст і волонтер Володимир Фомичов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close