Тимчасово повірена у справах США в ОБСЄ Кейт М. Бернс вчора виступила з промовою в ході якої заявила, що саме Російська Федерація підриває спроби встановлення миру на Донбасі відсутністю реакції на залякування членів місій ОБСЄ, а також систематичним порушенням прав сил опозиції в Криму.

У підтвердження своєї думки Бернс розповіла про порушення Росією режиму тиші та розведення сил на Донбасі:

«Росія і далі дотримується стратегії, що знесилює будьякі спроби встановлення миру. Наприклад, 14 квітня, в день оголошення проросійськими сепаратистами готовності до відведення сил від Станиці Луганської, спостережна місія зареєструвала напад бойовиків на українські позиції. Окрім того, відомо, що сепаратистські сили весь цей час тримали в 15 кілометрах від лінії розмежування 30 одиниць забороненої зброї, а саме танки та гаубиці. Далі, 29 квітня спостережна місія ОБСЄ вкотре зафіксувала постріли в районі Станиці Луганської. Члени Спостережної місії зазначають, що обстріл проводився зі сторони, що знаходиться під контролем сепаратистів».

Бернс наголосила на надзвичайній важливості дотримання режиму тиші та розведенням сил на шляху до виконання мінських угод.
Тимчасово повірена у справах США в ОБСЄ висловила стурбованість через ігнорування Росією заяви ОБСЄ, в якій засудили спроби залякування та тиску на членів місії ОБСЄ, а також підкреслили необхідність забезпечити безумовний доступ спостерігачам ОБСЄ по всій Україні.

«Відмова влади Росії підтримати спостерігачів прямо означає, що вона не зацікавлена у забезпеченні доступ місій ОБСЄ по всій території України, зокрема на окупованих районах Донбасу. Обмеження в доступі, погрози, тиск та залякування заважають роботі спостерігачів. Минулого тижня, сили сепаратистів 13 разів відмовили у доступі членам спостережних місій».

У промові пані Бернс також зазначила, що Росія продовжує систематично порушувати права сил опозиції в Криму.

«ОБСЄ закликає негайно припинити переслідування незалежного журналіста Миколи Семени. Судовий розгляд сфабрикованої проти нього справи поновили 3 травняна Всесвітній день вільної преси», підкреслила Бернс.

«Військова агресія РФ проти України руйнує базис безпеки, стабільності та демократичних засад Європи, і конфліктує з ідеями єдиної, вільної та мирної Європи. Позиція США щодо підтримки суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України залишається непохитною“.

«Ми ніколи не визнаємо спроби Росії змінити кордони України. Разом з нашими європейськими партнерами ми робимо спільну заяву, що санкції проти РФ будуть чинними, доки російська сторона не виконає усі вимоги Мінської Угоди, а санкції повязані з анексією залишаться в силі доки над півостровом не підніметься знову український прапор».

З оригіналом виступу Ви можете ознайомитись на офіційному сайті місії США у ОБСЄ.