АктуальноВсі новиниУкраїна

В Україні розпочинає роботу Офіс генпрокурора

Новий орган створений відповідно до закону про реформу прокуратури на місці ліквідованої Генеральної прокуратури.

У четвер, 2 січня, починає свою роботу Офіс генерального прокурора України. Відповідний наказ генпрокурора Руслана Рябошапки був оприлюднений в газеті Голос України 24 грудня 2019 року.

У структурі нового органу 12 департаментів, вісім окремих управлінь і дві спеціалізовані прокуратури. Всього в Офісі генпрокурора працюватимуть 1500 співробітників.

Закон, що передбачає створення нової структури органів прокуратури після проведення атестації прокурорів, було ухвалено 19 вересня минулого року.

Документ скасовує військові прокуратури і виключає посаду заступника генерального прокурора – головного військового прокурора.

Тепер у генпрокурора буде два перших заступники та заступники, без обмеження їхньої кількості.

У структурі органів прокуратури регіональні прокуратури стануть обласними, а місцеві – окружними. Перелік і юрисдикцію окружних прокуратур визначатиме генпрокурор своїм наказом.

З 15 тисяч співробітників органів прокуратури залишиться не більш ніж 10 тисяч прокурорів.

Також у законі змінено вимоги до претендента на посаду генпрокурора. Її зможе зайняти фахівець з юридичною освітою і стажем роботи в галузі права щонайменше десять років.

Накази генпрокурора не будуть проходити державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.

Національна академія прокуратури України стане Тренінговим центром прокурорів.

Нагадаємо, спікер парламенту Дмитро Разумков підписав цей документ 23 вересня 2019 року. В цей же день закон про реформування органів прокуратури схвалив президент Володимир Зеленський.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close