Всі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

В Україні скасували обмеження цін на газ

В Україні запрацював ринок газу, в якому люди самі можуть вибирати постачальника, а регулювання цін скасовується.

З серпня в Україні почали діяти нові правила постачання газу для населення.

Тепер споживачі можуть самі вибирати постачальника газу. Це право було доступно ще з 2015 року, але регульована державою ціна майже завжди була нижчою за ринкову.

Відтепер держрегулювання скасовано, і ціни на газ буде формувати ринок.

З серпня ціни на газ як для промисловості, так і для населення будуть прирівняні до європейських, і залежно від ситуації на ринку, вартість ресурсу може істотно зростати або знижуватися.

“Щоб краще зрозуміти, що таке ринок і які цінові ризики він несе, наведемо один показовий приклад 2018 року. Так, в березні кінцева ціна на газ для промисловості становила 8775 грн за тис куб м, а в жовтні – вже 15 465 грн за тис куб м. Платіжки з такими цифрами могли б отримати споживачі, якби в той час в Україні не діяв механізм PSO”, – йдеться в матеріалі.

Експерти очікують, що якщо не буде серйозних валютних стрибків, то ціни для населення в зимовий період не перевищуватимуть 6-7 тис грн за тисячу кубів.

Варто зазначити, що Нафтогаз вже на липень підвищив вартість газу для населення (на 7,2% – до 2 297,53 грн за тис. кубометрів без урахування ПДВ, націнки газзбутів і доставки) – вперше з початку року.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close