АктуальноВсі новиниУкраїна

В Україні запрацював Вищий антикорупційний суд

Очолює відомство суддя Олена Танасевич. До складу суду входять 38 суддів, з них 11 працюють в Апеляційній палаті.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) починає свою роботу у четвер, 5 вересня. Дата початку функціонування установи була визначена на зборах суддів Антикорупційного суду 7 травня поточного року.

З дня початку роботи суду корупційні кримінальні провадження, як нові, так і ті, що вже слухаються в інших судах, повинні бути передані в Антикорупційний суд.

Крім того, суд розглядатиме клопотання Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Приміщення Антикорсуду розташовуються в Києві за адресою: проспект Перемоги, 41 і Хрещатик, 42А (колишня будівля Печерського райсуду Києва).

Склад суду – 38 суддів. З них 11 працюють в Апеляційній палаті суду. Очолює відомство суддя Олена Танасевич.

Відповідно до закону, антикорупційному суду підсудні кримінальні провадження у корупційних злочинах, в разі якщо розмір предмета злочину або завданих збитків в 500 і більше разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб (зараз – 968 тис. гривень).

Суддям, а за необхідності і членам їхніх сімей надається цілодобова охорона, а житло оснащується охоронною сигналізацією і тривожними кнопками сигналізації.

Відкритий конкурс на посади суддів антикорупційного суду був завершений 6 березня поточного року. А в квітні судді склали присягу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close