Всі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

В Україні заснували Золоту медаль імені Бориса Патона

Нагороду будуть присуджувати за видатні досягнення в створенні інноваційних науково-технічних розробок, які знайшли широке практичне використання.

У Національній академії наук України заснували Золоту медаль імені Бориса Патона. Про це в середу, 9 вересня, повідомили в прес-службі Академії.

“З метою увічнення пам’яті академіка Бориса Патона Президія НАН України ухвалила рішення про заснування Золотої медалі імені Патона Національної академії наук України”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що відповідне рішення підтримали всі члени Президії на засіданні 7 вересня 2020.

У НАН повідомили, що медаль буде присуджуватися за видатні досягнення в створенні інноваційних науково-технічних розробок, які знайшли широке практичне використання.

Нагадаємо, 19 серпня видатний український вчений Борис Патон помер на 102 році життя.

Церемонія прощання відбулася в клубі Кабінету міністрів, а поховання пройшло на Байковому кладовищі.


Борис Патон очолював Національну академію наук з 1962 до 2020 року.

Востаннє Патон був переобраний в 2015-му році, його каденція закінчувалася в березні 2020-го. Вибори нового глави АН повинні були відбутися в квітні 2020 року, і Патон свою кандидатуру не подавав. Але через епідемію коронавірусу вибори перенесли на більш пізній термін – і Борис Євгенович до кінця своїх днів залишився чинним главою Академії наук і керівником інституту Патона.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close