АктуальноВсі новиниУкраїна

В Україні з’являться медичний і цифровий кодекси

Стефанчук назвав пріоритети парламенту на 2020 рік: прийняття низки законопроектів і кодексів.

Одними із пріоритетів Верховної Ради у 2020 році буде прийняття нових кодексів, зокрема медичного та цифрового. Про це на Форумі реформ у Києві у вівторок, 25 лютого, сказав перший віце-спікер Руслан Стефанчук.

“Перший блок – зміни до Конституції України. Це скорочення депутатів до 300, законодавча ініціатива народу України. Ще одна ініціатива, яка зараз обговорюється, – питання децентралізації. Наступні питання – пов’язані з кодифікацією, систематизація законодавства”, – сказав Стефанчук.

Зокрема, планується прийняти кодекс судоустрою, кодекс про адміністративні процедури, медичний кодекс, цифровий кодекс, кодекс електронних комунікацій, кодекс про адміністративні проступки. Також в планах – перегляд Цивільного кодексу, Житлового кодексу, Кримінального кодексу, Кодексу про надра.

Крім того, Рада також планує розглянути низку важливих законопроєктів, у тому числі про працю, про медіа, про медіацію, про груповий позов, про одноразове декларування активів фізичних осіб, про страхову медицину, про лобіювання тощо.

Водночас Стефанчук визнав, що не всі прийняті законопроєкти Слуги народу були успішними, а в деякі з них “проникли лобістські норми”, які потрібно вичищати.

“За період функціонування Верховна Рада IX скликання встигла прийняти понад 100 законодавчих актів. Чи всі з них були успішні? Чи досягли мети? Безперечно, ні”, – зазначив перший віце-спікер.

Ми в соціальних мережах
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close