АктуальноВсі новиниголовне у світі

Вашингтон звинуватив РФ у підтримці терористів, які застосували хімічну зброю в Сирії

Спецслужби та дипломатичний корпус РФ всіляко намагається ліквідувати комісію JIM, що веде розслідування застосування хімічної зброї в Сирії.

У Білому домі звинуватили Росію в тому, що вона захищає режим президента Сирії Башара Асада і терористів, які використовують хімічну зброю.

Таку позицію Вашингтона висловила прес-секретар Білого дому Сари Сандерс. У заяві наголошується, що місія Організації по забороні хімічної зброї в п’ятницю оприлюднила доповідь, в якій говориться, що зарин був використаний в якості хімічної зброї в Аль-Латамінах, Сирія, 30 березня 2017 року.

“Хоча ці висновки, на жаль, не дивують Сполучені Штати, тим не менш, вони турбують. Аль-Латамінах знаходиться приблизно в 10 милях від Хан-Шайхун, де режим Асада використовував зарин проти своїх громадян лише п’ять днів потому, мабуть, як частину узгодженої кампанії”, – сказано в повідомленні.

Наголошується, що ці події показують, наскільки важливо поновлення роботи Спільної слідчої комісії у складі співробітників ООН і Організації по забороні хімічної зброї, яка несе відповідальність за офіційне визначення відповідальності за такі атаки, що є ключем до стримування їх у майбутньому.

“Ми закликаємо Росію змінити курс до закінчення терміну повноважень спільного механізму”, – заявила Сандерс. За її словами, такі країни, як Росія, які не підтримують відновлення мандату місії або намагаються його розмити, “захищають режим Асада і терористів, які продовжують використовувати хімічну зброю”.

Як відомо, Російська Федерація відхилила заклик Вашингтона не блокувати в ООН міжнародне розслідування щодо застосування хімічної зброї в Сирії.

Ми в соціальних мережах
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close