АктуальноВсі новиниУкраїна

Ватикан готовий стати посередником для України і РФ

Святий Престол готовий бути посередником у зустрічі Зеленського й Путіна, але звернень із цього приводу не отримував.

Ватикан і Папа Римський Франциск особисто готовий бути посередником у зустрічі Президента України Володимира Зеленського з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це заявив дипломат Ватикану кардинал Леонардо Сандрі, повідомляє La Reppublica.  

“Конгрегація не знає про зустріч президентів України і Росії, але вірить, що посередництво Святого Престолу все-таки може відбутися після роботи Мінської групи. Водночас Сандрі стверджує, що Папа Франциск міг би взяти участь у цьому (зустрічі), як він це вже зробив, щоб допомогти примирення, в інших випадках”, – пише видання.  

Сандрі пояснив, що Мінська група, яка працює на посередництво, вже є. “Я вважаю, що будь-яка підтримка від Святого Престолу може бути здійснена в рамках цієї роботи”, – сказав він.  

При цьому дипломат Ватикану вважає, що Папа може внести свій вклад, як це робив в інших ситуаціях. “Я згадую, наприклад, про зустріч, яку він провів з Аль-Сістані в Іраку, і інші подібні зустрічі”, – додав кардинал.   “Загалом, коли просять допомогти в сприянні миру і примиренню, Святий Престол ніколи не відступає”, – резюмував Сандрі.  

Тим часом НВ повідомляє з посиланням на джерела, що Україна пропонує провести зустріч президентів в Єрусалимі або Відні.

“У Нетаньягу довірчі відносини з нами, і з Росією. Тому Єрусалим – хороший варіант. Є й інший – Відень. Обидва місця по-своєму підходять із точки зору безпеки, як і гарантування рівноправності сторін”, – сказав співрозмовник видання.  

Теги
Close