КИЇВ. 25 квітня. УНН. Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду приєднався до спільної слідчої групи України, Литви та Польщі щодо розслідування російських злочинів. Про це інформє пресслужба Офісу Генерального прокурора України, пише УНН.

Цитата

“Генпрокурори України, Литви та Польщі Ірина Венедіктова, Ніда Грунскєне та Збігнєв Зьобро і Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім А.А. Хан розширили спільну слідчу групу (JIT) щодо основних міжнародних злочинів, скоєних в Україні, залученням Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду як учасника ССГ. Також учасником групи наразі є Євроюст, де представлені 27 країн-членів ЄС та 10 інших держав”, – повідомили в ОГП.

Деталі

Зі слів Венедіктової, вперше в історії до спільної слідчої групи долучився Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.

Генпрокурор нагадала, що рівно місяць тому органи українського слідства разом з колегами із Литви та Польщі за підтримки Євроюсту створили ССГ для розслідування звірств рф на території нашої держави.

“Переконана, що приєднання ще одного потужного учасника зробить розслідування та судове переслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності більш ефективним та скоординованим. Справедливість для жертв і покарання для винних – виклик для всього світового юридичного фронту і наша спільна слідча група стала у його авангарді”, – заявила Венедіктова.

Так, зазначається, що наразі у кожної з держав-сторін триває власне національне розслідування агресії рф в Україні. Також повноцінне незалежне розслідування розпочав Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.

Сторони та учасники ССГ координуватимуть свої дії, разом плануватимуть слідчі стратегії, а також оперативно та безпечно обмінюватимуться інформацією та доказами.

Нагадаємо

28 лютого прокурор МКС Карім Хан ухвалив рішення про відкриття офіційного розслідування ситуації в Україні.

За даними Мін’юсту, до Міжнародного кримінального суду у Гаазі через воєнні злочини росії звернулися вже 42 країни. Також окремо є близько 10 країн, які самостійно розслідують злочини рф, вчинені на території України, а також у межах Спільної слідчої групи разом з українськими правоохоронцями і прокуратурою.