АктуальноВсі новиниУкраїна

Великдень-2020: коли святкуємо і скільки буде вихідних

Одним з головних та очікуваних свят у християн є Великдень або Світле Христове Воскресіння. Коли Великдень у 2020 році?

Великдень – найдавніше, найважливіше і найочікуваніше християнське свято. Встановлене воно на честь Воскресіння Ісуса Христа на третій день після мук і смерті. 

Дата Великодня щороку обчислюється за місячно-сонячним календарем, що робить Великдень перехідним святом. 

У 2020 році католики відзначать Великдень 12 квітня, а православні християни через тиждень -19 квітня. 

Згідно із законодавством України, якщо свято випадає на неділю, то наступний за ним понеділок є неробочим. Тобто, цього року українці на Великдень відпочиватимуть три дні поспіль – в суботу 18-го квітня, 19-го в неділю і в понеділок 20-го.

 Напередодні Світлого Воскресіння християни намагаються навести повний порядок у домі. Зазвичай прибирають у будинку в четвер, перед розп’яттям Христа. 

Святом Пасхи завершується Великий Піст, який триває 48 днів. Весь цей час віряни обмежують себе не тільки в їжі, але і в розвагах.

Суть Великого посту – очистити душу від гріхів і згубних пристрастей. У Світле Христове Воскресіння в храмах відбуваються урочисті богослужіння.

Напередодні і в пасхальну ніч миряни в церквах освячують паски, сирні паски, великодні крашанки і все, що приготовлено до святкового столу для розговіння. 

Всі віряни один одного вітають словами “Христос Воскрес!”, у відповідь кажуть “Воістину Воскрес!”. 

Уже вдома вся сім’я сідає за багатий святковий стіл і розговляється. Починають трапезу з освячених пасок і писанок. У понеділок свято Воскресіння Христова не закінчується. Миряни відправляються в гості до рідних, близьких, друзів. Можна подарувати скромний пасхальний подарунок і обов’язково слід вітати один одного радісними словами: “Христос воскрес! Воістину воскрес!”.

У православних після цього прийнято тричі поцілувати ближнього в щоку. Ця форма вітання називається христосування. Також традиційно розбивають писанки, зіштовхуючи їх разом зі співрозмовником. 

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close