[multilanguage_switcher]

Як інформаційна війна України з Росією створює небезпечну середу для журналістів.

 

Про-український сайт під назвою «Myrotvorets» опублікував особисті данні декількох тисяч журналістів, які висвітлюють війну в Україні. Таке розголошення піддає репортерів ризику , та може нашкодити їм у інформаційній війні в Україні.

Сайт обґрунтував свій вчинок тим, що журналісти співпрацюють з сепаратистами та про-російськими силами на сході.

Сепаратисти Донбасу встановлюють свої закони. Журналісти, які бажають висвітлювати події на сході України повинні отримати відповідну акредитацію у сепаратистів.

«Абсолютно зрозуміло, навіщо влада ДНР ввела цей акредитаційний процес. Це  зроблено не стільки для контролю кількості журналістів ,що прибули в регіон, як для того, щоб дізнатися і зрозуміти, хто ці люди і чи не стануть вони писати «незручну» для ДНР інформацію і чи немає серед них таємних агентів», ділиться думкою Катя Сергацкова, журналіст Громадське ТВ.

Тому, на сході України репортери та глядачі новин зіткнулися з проблемою : як справитися з плутаниною та дезінформацією і відділяти факти від видумок та провокацій ДНР і в той самий час зберегти свободу слова?

Посилання на оригінальний текст : http://www.aljazeera.com/programmes/listeningpost/2016/10/journalism-war-ukraine-russia-161003090401245.html