АктуальноБлогиВсі новини

Візит Володимира Зеленського до Великої Британії оцінили позитивно

Візит Президента України Володимира Зеленського до Лондона відбувався упродовж 7 – 8 жовтня 2020 року. Президент України зустрівся з герцогами Кембриджськими та з прем’єр-міністром Великої Британії  Борисом Джонсоном.

Слід відмітити, що Володимир Зеленський та британський прем’єр Борис Джонсон підписали спільну угоду про політичну співпрацю, вільну торгівлю та стратегічне партнерство. Документ замінить Угоду про асоціацію у торгівлі з Великою Британією після виходу останньої зі складу ЄС. Президент України назвав день підписання договору історичним.

Але, особливу увагу світова спільнота приділила зустрічі Зеленських з принцом Вільямом та його дружиною Кетрін Міддлтон.

Розмова герцога та герцогині Кембриджських зі Зеленськими для королівського подружжя стала першою офіційною зустріччю від початку пандемії COVID-19. Про це розповів заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Про що Зеленські розмовляли з принцом Вільямом і дружиною

Королівський протокол забороняє розголошувати деталі розмови. Однак Жовква зізнався, що лідери України та Великої Британії говорили “про справді важливі речі”. Зокрема, про благодійність. Зустріч була теплою та дружньою і тривала набагато більше, аніж спочатку планувалося.

Окрім того, Зеленський запросив герцога та герцогиню Кембриджських відвідати Україну. Організувати візит королівських осіб до інших країн є доволі складно. Однак в Офісі Президента переконані, що дуже швидко ми побачимо продовження спілкування між герцогом та герцогинею Кембриджськими і подружжям Зеленських.

Що пишуть британські ЗМІ

Жовква наголосив, що преса Великої Британії є еталоном світової журналістики. Офісу Президента було дуже цікаво дізнатися реакцію британських ЗМІ на візит Зеленських до Лондона. 

“Там преса дуже непроста, відчуває всі тонкощі і реагує, якщо щось неправильно. Ми провели аналіз британської преси, нам було цікаво подивитися реакцію на цей візит. І вона була, м’яко кажучи, дуже позитивною”, – підсумував Жовква.

У Лондоні Зеленський підписав надважливі угоди:

  • Меморандум про взаєморозуміння між Державним секретарем Її Британської Величності та Кабінетом Міністрів України – угода передбачає кредитні гарантії на суму 2,5 мільярда фунтів стерлінгів. 
  • Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю і партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північною Ірландією. Зеленський назвав цю угоду історичною для України. 

Візит Президента України і першої леді Володимира та Олени Зеленських до Лондона британські ЗМІ оцінили дуже позитивно.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close