АктуальноГоловне в Україні

Volkswagen заборонив РФ продавати свої автівки в окупованому Криму

Відповідний лист концерну з “рекомендаціями” отримали всі пов’язані з ним автодилери РФ.

Концерн Volkswagen нагадав російським дилерам про «серйозні наслідки» за порушення санкцій – в окупованому Криму не можна продавати вантажівки, комерційні автомобілі на 10 і більше пасажирів, а також машини спецпризначення, наприклад, мобільні майстерні або радіологічні лабораторії, а також запчастини до них, пише УНІАН.

Такий лист отримали автодилери, які працюють з Volkswagen, від компанії «Фольскваген груп рус» за підписом її гендиректора Маркуса Озеговича, пишуть “Ведомости”. «Нічого нового в цьому повідомленні немає», – запевняє співрозмовник, близький до Volkswagen. За його словами, з 2014 року щодо Росії діють санкції, з тих пір в анексований Крим машини спеціального призначення та вантажівки Volkswagen, Audi, Skoda не поставлялися, «а лист-нагадування розсилається регулярно». Такий лист дилерам прийшов вперше, стверджують тим не менш два дилера.

Озегович нагадує, що заборонено як прямий продаж автомобілів і запчастин, так і через посередників, при цьому обмеження стосуються компаній, що знаходяться в окупованому Криму або планують використовувати техніку на його території. Порушення санкційного режиму може призвести «до серйозних економічних наслідків, у тому числі до [відмови] від ввезення на територію Росії» вантажівок, спецтехніки і автобусів більш ніж на 10 місць.

Сам Volkswagen не виробляє в Росії спецтехніку, в основному – легкові автомобілі, говорить аналітик «Атона» Михайло Ганелін. В окупований Крим подібна техніка і не поставляється, зазначає він. Його слова підтверджують дані митної статистики Росії. Такої техніки з Євросоюзу в 2015-2017 роках не було. Росія сама виробляє спецтехніку для будівництва, а також вантажівки і знайти заміну вантажівкам Volkswagen не проблема, упевнений аналітик «ВТБ капіталу» Володимир Беспалов. Домінуюче положення в сегменті займають вантажівки «ГАЗ», «Камаз».

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close