АктуальноГоловне в УкраїніУкраїна

Виборів на Донбасі зараз не буде – Зеленський

Президент підкреслив, що кордон України на Донбасі повинна контролювати саме українська влада.

Місцеві вибори на не підконтрольних офіційній владі територіях Донецької та Луганської областей не зможуть відбутися. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню Politico, опублікованому у вівторок, 6 жовтня.  

Для проведення виборів повинні бути незалежні спостерігачі та контроль офіційної української влади над державним кордоном з Російською Федерацією, підкреслив Зеленський.  

“Ніхто із західних спостерігачів не зможе туди приїхати. Тому вибори відкритими там не будуть ніколи. З точки зору безпеки ситуації – не буде вільного доступу для всіх партій. А це те, що повинно бути – повинен бути вільний вибір народу України”, – заявив він.

Президент підкреслив, що кордон України на Донбасі повинна контролювати саме українська влада.  

“В одному з мінських пунктів є виведення всіх незаконних військових формувань з території. Як їх будуть виводити, куди вони повинні вийти … Потім – передача нам контролю над кордоном”, – зазначив він.  

Президент також висловив невдоволення мінським форматом переговорів щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

“Я особисто незадоволений тим форматом “Мінська” і послідовністю і формулюванням деяких пунктів, які були підписані. Я особисто повністю незадоволений саме складом цього формату”, – заявив він.

При цьому Зеленський відзначив відсутність альтернативи мінському переговорному процесу.  

“Це єдиний формат, у якому ми сьогодні працюємо. Щоб був діалог, який, я впевнений, приведе до повернення територіальної цілісності”, – сказав Зеленський.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close