[multilanguage_switcher]

Українська хакерська група заявила, що отримала доступ до e-mail листування помічника президента РФ В. Путіна Владислава Суркова, у якій містився план з дестабілізації ситуації в Україні у найближчі місяці.

Кіберхунта — група, яка стоїть за імовірним зломом, опублікувала електронне листування Суркова, скани паспортів Суркова та його родини, а також 22 сторінки документів, у яких описується план підтримки політиків із націоналістичними і сепаратистськими поглядами, та ініціювання проведення дострокових парламентських виборів в Україні, все це з метою повалення уряду Києва.

«Необхідно створити сприятливі умови для підконтрольних політичних сил, щоб вони увійшли до нового уряду», – йдеться у доповіді хакерської групи. «У результаті кардинальних змін в українській політичній ситуації можливо досягти повернення Донбасу в Україну на умовах РФ», – такими є деталі ймовірного плану, який стосується конфлікту на сході України між урядовими силами та проросійськими сепаратистами. В докладі зазначається, що найкращим часом для впровадження зазначених заходів може бути листопад 2016 — березень 2017.

У вівторок на прес-конференції керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук заявив, що експерти служби дослідили документи, опубліковані «КіберХунтою», та визнали їх справжніми.

«У нас є тільки доступ до файлів, опублікованих для громадськості і не маємо контактів з хакерською групою, яка їх оприлюднила», – сказав Ткачук. «Таким чином, ми не маємо можливості визначити, чи були змінені документи після того, як вони були отримані електронною поштою», – додав він.

Сурков, якого часто називають «сірим кардиналом» Кремля, займає високі посади з тих пір, як Путін прийшов до влади у 1999 році, і вважаться «архітектором» сучасної політичної системи Росії. Сурков

займав посаду першого заступника голови адміністрації президента, віце-прем’єра, а останнім часом працює у якості особистого радника Путіна з питань України та невизнаних республік Абхазії та Південної Осетії.

Вважають, що Сурков відіграв ключову роль в анексії РФ Криму у 2014 році, а також знаходиться в санкційних списках як США, так і ЄС, адже надавав допомогу у захваті зазначених територій. Він є головним перемовником Кремля на мирних переговорах з питань України.

Адміністрація президента України та СБУ відмовилися коментувати ймовірний хакерський взлом.

Водночас речник Кремля Дмітрій Пєсков, виступаючи перед журналістами у вівторок, спростував причетність Суркова до будь-якої змови з метою спровокувати хвилювання в Україні, заявивши, що документи, опубліковані групою хакерів, несправжні.

«Я знаю Суркова вже більше 10 років, і йому завжди щось схоже приписували. І у більшості випадків це не відповідало дійсності», – повідомив Пєсков.

Мало що відомо про хакерську групу, її походження та мотивація. Проте, «КіберХунта» заявляє, що співпрацює з групами хакерів, відомими як «FalconsFlame», «RUH8» та «Trinity», і що найближчим часом вони планують опублікувати ще більше документів, які стосуються Суркова.

Посилання но оригінальне джерело : https://twitter.com/EliotHiggins/status/791013932135772161