[multilanguage_switcher]

Прогноз наступний: Владімір Путін зараз на шляху до складення повноважень Президента Російської Федерації. Не варто очікувати, що його «падіння» відбудеться цього, чи навіть наступного року. Однак, це так само неминуче, як і відсторонення від влади у 1964 році партійного лідера Нікіти Хрущова та  розпад радянського Союзу менше, ніж три десятиліття по тому.

            Причиною цього є фатальні недоліки авторитарного правління: неможливість постійно тримати під контролем могутні центристські політичні сили. Незважаючи на популярність Путіна, яка є скороминущою, а також його електоральну більшість у Думі, безповоротні політичні, економічні, соціальні та культурні сили все ще в дії. Єдина причина, чому ці сили не досягли критичної маси — це дивовижна здатність Путіна перехитрити Захід своєю закордонною політикою, що досі задовільняло росіян.

            Путін знаходиться при владі вже близько двох десятиліть. Незважаючи на те, що анексія Криму та військова підтримка Башара Ассада відродили національний престиж серед росіян, відповіді на запитання «а що буде далі?» так і не дали.

            Заморожені конфлікти не знаходяться в полі зацікавленості Росії тривалий час. Це зрозуміло, однак, хоча тимчасова мета — запобігти вступу Грузії та України до НАТО — працює, економічні збитки, які загрожують Росії ще й у довгостроковій перспективі виявляться згубними з політичної точки зору.

            Як краще Заходу та США зіграти на такій політичній перевазі? Єдиним рятунком для Путіна може стати неспроможність Заходу ефективно відповісти на існуючі виклики в той час, як західні лідери стикаються з неймовірно високим рівнем несприятливих рейтингів серед своїх громадян.

            Немає значення, хто змінить Обаму, наступний американський президент все одно вбачатиме в Росії ворога. І Міністр оборони США Ештон Картер, і Голова Обʼєднаного комітету начальників штабів Джозеф Данфорд називали Росію реальною потенційною загрозою для Сполучених Штатів. Більш того, Пентагон планує так званий “повний спектр воєнних дій”, ним було видано інструкцію “чотири плюс один”, яка відкрито закликає перешкодити та, за потреби, завдати удару в разі війни Росії, Китаю, Іраку та Північній Кореї, а також знищити Ісламську Державу.

            Отже, що ж слід зробити?

            По-перше, здоровий глузд та уникнення конфронтації — найкращі способи використати політичну слабкість Путіна.

            По-друге, необхідно припинити агресивну риторику. Як говорив Рузвельт: “Говори тихо, але носи з собою великий кийок”.

            Коротко кажучи, лише розумом, а не силою можна перемогти Путіна.

Посилання на оригінал сттаті: http://www.upi.com/Top_News/Opinion/2016/10/03/Why-Russian-President-Vladimir-Putin-will-fail/1441475266530/