З часу Революції гідності окремі представники західного сусіда Закарпаття з ЄС не втрачають нагоди розпалити у краї ворожнечу між українцями та угорцями і закарпатцями та столицею України. Підконтрольні Кремлю угорські праворадикальні націоналісти, виконуючи завдання своїх кураторів, у кращих традиціях кремльовської пропаганди, за першої ж нагоди намагаються розпалити в Україні протистояння на національному грунті, використовуючи вигадані екологічні, мовні, історичні та інші фейкові загрози.

Так, у День пам’яті і жалоби про загиблих у Другій світовій війні новий лідер партії «Йоббік» Томаш Шнайдер, будучи у селі Мужієво Берегівського району, вигадав історію про радіоактивні випромінювання у відходах від видобутку золота. Відтак цю байку угорський радикал спробував використати для очорнення Україну в очах населення Закарпатської області та на цьому ґрунті заговорив про доцільність автономії краю.

Пам’ятаємо, як до цього так звані екологічні експерти намагалися організовувати у селі Вишково на Хустщині антиукраїнські екофоруми проти так званого забруднення Україною Дунайського басейну…

Уже й не дивно, що європейський політик, представник країни, що входить у ЄС, намагався у традиціях своєї політсили вбити клин між населенням Закарпатської області і Києвом.

Адже, угорських радикалів із «Йоббіка» у Європі називають більшими друзями Росії, ніж промосковський прем’єр Орбан та його правляча партія «Фідес». Фактично «Йоббік» залишається сателітом «Фідеса» з виконання брудної міжнародної роботи на замовлення проросійського угорського уряду.

Члени “Йоббіка”, зокрема, європарламентар Бела Ковач та член комітету закордонних справ угорського парламенту Мартон Дьйондьйоші у 2014-2016 роках прославилися на всю Європу поїздками у Крим та Донецьк, висловлюваннями за визнання анексії Росією Криму та проти російських санкцій. Євродепутата від Угорщини Ковача навіть звинуватили у шпигунстві для Росії і Європарламент зняв з нього недоторканність…

Мартон Дьйoндьйoші у 2012 році потрапив до випусків новин по всій Європі, коли закликав скласти список євреїв в органах влади Угорщини. Вони, на його думку, становлять загрозу національній безпеці. У 2015 році він на запрошення однієї московської організації їздив спостерігачем на вибори так званої ДНР. Зараз він не перестає закликати до скасування санкцій проти Росії.

Дії «Йоббіка» стосовно України повністю йдуть в руслі політики уряду Орбана щодо закарпатських угорців. У продовження теми роздачі Угорщиною своїх паспортів громадянам України на Закарпатті, неможливо не згадати минулорічний скандал в українському прикордонному Берегові. Тоді у мережі з’явилося відео, на якому представники консульства Угорщини не тільки роздають паспорти своєї країни, а й пояснюють українцям, як приховувати факт подвійного громадянства. Таким чином, завдяки закордонним угорцям на заході України, з часу масової роздачі угорських паспортів у 2010 році, Віктор Орбан успішно знаходиться при владі і паралельно зберігає підґрунтя для різного роду мовних, екологічних та політичних спекуляцій на Закарпатті.

В таких обставинах, нажаль тільки зміна угорського керівництва може принципово змінити політику Угорщини стосовно України.

Ми в соціальних мережах