[multilanguage_switcher]

The FINANCIAL – Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) мобілізує ресурси для підтримки розвитку та функціонування нової вітрової електростанції, розташованої поблизу міста Старий Самбір Львівської області на заході України. В рамках цієї ініціативи у сфері стійкої енергетики, Банк продовжить сприяти виробництву електроенергії з використанням джерел відновлюваної енергії в Україні, що стає все більш важливим для енергетичної безпеки країни.

Вітрова станція «Карпатська», зі встановленою потужністю 20,7 МВт, обслуговуватиме  шість вітрових турбін та вдосконалить постачання енергії до регіону. Фінансовий пакет розміром у 23,1 млн євро, встановлений Банком, складається з 8,6 млн євро від ЄБРР, 4 млн євро від Фонду екологічно чистих технологій, який     входить до Кліматичних інвестиційних фондів, кредит першої черги у розмірі 5,5 млн євро від Інвестиційного фонду для країн, що розвиваються та кредит першої черги у розмірі 5 млн євро від Екологічної фінансової корпорації Північної Європи.

Проект підтримується Фондом кредитування стійкої енергетики України (USELF), створеного з метою надання фінансової допомоги місцевим приватним підприємствам, які мають намір інвестувати у невеликі проекти у сфері відновлюваних джерел енергії в Україні. Впровадження USELF підтримується за рахунок коштів технічної співпраці, наданих Глобальним екологічним фондом, Швецією та Японією, відповідно до даних ЄБРР.

Директор ЄБРР в Україні Шевкі Акунер заявив: «Це дуже важливий проект для регіону та для країни. Він показує, наскільки великим є потенціал України у сфері відновлюваної енергетики. Також, він прокладає шлях схожим приватним інвестиціям по всій державі».

ЄБРР – найбільший міжнародний фінансовий інвестор в Україні. Станом на нинішній день, Банк взяв на себе сукупні зобов’язання у розмірі близько 12 млрд євро, реалізуючи 369 проектів з моменту початку його діяльності на території України у 1993 році.

Посилання на оригінальне джерело : http://www.finchannel.com/world/ukraine/61089-ebrd-promotes-sustainable-energy-generation-in-ukraine