АктуальноВсі новиниГоловне у Світі

ЄС ніколи не визнавав і не визнає анексію Криму – Могеріні

Європейський союз продовжує політику невизнання незаконної анексії Криму Росією і закликає розслідувати всі випадки порушення прав людини та відпустити незаконно затриманих осіб.

Про це заявила високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріка Могеріні на початку засідання Ради ЄС у Брюсселі.

“Сьогодні 5-та річниця незаконної анексії Криму Росією. ЄС постійно заявляє, що ми не визнавали і не визнаємо це порушення міжнародного права”, – сказала Могеріні.

“Ми повністю солідарні з Україною, підтримуємо її суверенітет і територіальну цілісність. Останні п’ять років принесли систематичні порушення фундаментальних прав і свобод кримських татар, багато з яких були заарештовані в порушення міжнародного права”, – додала вона.

ЄС закликає розслідувати всі випадки порушення прав людини і надати повний доступ на півострів представникам міжнародних правозахисних організацій.

“Зростаюча мілітаризація Криму і Севастополя за цей період мала негативний вплив на безпекову ситуації у Чорноморському регіоні. Небезпечне зростання напруження в Керченській протоці було ще одним наслідком анексії. ЄС очікує, що Росія негайно і без будь-яких умов відпустить захоплених українських моряків і кораблі”, – сказала Могеріні.

Вона нагадала, що ЄС вніс до санкційного списку вісім осіб, причетних до нападу на українські кораблі.

“Рішення було оголошено паралельно із нашими трансатлантичними партнерами. І це демонструє нашу єдність і сильну відповідь на незаконне використання сили Росією. Сьогодні ми підтверджуємо нашу одностайність і зберігаємо питання Криму на порядку денному”, – підкреслила Могеріні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close