Перший місяць дії безвізового режиму між ЄС і Україною можна оцінити з позитивної сторони, вважають у Єврокомісії.

В українській Державній прикордонній службі відмітили, що значного ажіотажу в європейському напрямку нема, пише Deutsche Welle.

Незважаючи на великі черги, на отримати біометричних паспортів, за місяць введення в дію безвізового режиму між Україною та ЄС понад 120 тисячі українців скористалися його перевагами.

За словами речника прикордонної служби України Олега Слободяня, українські прикордонники “не спостерігають серйозного збільшення навантаження на пунктах пропуску, але активізація є”.

Кількість подорожуючих без віз, становить лише п’ять відсотків від усієї кількість українців, які поїхали до ЄС. Слободян взяв участь у круглому столі на тему “Чи беруть українці Європу штурмом? Підсумки безвізового режиму з ЄС після першого місяця дії”. Безвізовий режим між Європейським Союзом і Україною запрацював 11 червня.

За місяць дії безвізу 51 українцю європейські прикордонники у перетині кордону відмовили. “Це менше ніж 0,05 відсотка від усієї кількості українців, які скористалися безвізом”, – сказав Слободян. За його словами, причинами відмови були перевищення дозволеного строку перебування в країнах ЄС під час попередніх візитів і неспроможність пояснити мету своєї поїздки. Згідно зі статистикою від Держприкордонслужби, власники біометричних паспортів найчастіше перетинають кордон з ЄС через аеропорти і їдуть переважно до Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини.

Не забувати про реформи

У Представництві ЄС у Києві вважають, що підставою відсвяткувати перший місяць дії безвізу є те, що він розвінчав усі “страшилки” про теки необхідних документів, які буцімто треба показувати європейським прикордонникам для того, щоб переконати їх пустити власника біометричного паспорта до країн Шенгенської зони. Таку думку під час круглого столу висловив керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС Юргіс Вілчінскас. “За цей час 120 тисяч українців переконалися, як насправді легко перетнути кордон і потрапити до європейських країн”, – сказав дипломат.

Вілчінскас також нагадав, які важливі реформи, зокрема у сфері боротьби з корупцією,  провела українська влада задля того, щоб відбулася візова лібералізація. “ЄС сподівається, що відкату назад у реформах не буде”, – зауважив він.