Актуальноголовне у світі

ЄС відповів на намір Німеччини “захистити” ПП-2

Брюссель відреагував на прагнення Німеччини допомогти Північному потоку-2 обійти газову директиву ЄС.

Єврокомісія не коментує проект закону про імплементацію в національне законодавство Німеччини положень Газової директиви ЄС, проте уважно стежитиме за тим, яким чином країни ЄС будуть адаптувати національне законодавство до європейського. Про це заявила прес-секретар Єврокомісії Міна Андрєєва на брифінгу в п’ятницю, відповідаючи на питання Укринформу про те, чи відомо Єврокомісії про пропозиції уряду Німеччини щодо інтерпретації Газової Директиви ЄС в національному законодавстві.

“Останнє запитання, очевидно, має бути адресоване уряду Німеччини. Що я можу сказати з нашого боку. Єврокомісія залишається відданою досягненню цілей Енергетичного союзу, включаючи енергетичну безпеку, солідарність і створення добре диверсифікованого і конкурентного енергетичного ринку. Для цього ЄС має чіткі правила, які поширюються на всі трубопроводи, які використовуються для імпорту газу на європейський ринок”, – зазначила прес-секретар Єврокомісії.

Вона підкреслила, що дії зі включення положень європейського законодавства в національні регуляторні норми є повноваженням національних урядів. Тому Єврокомісія не коментує жодних проектів законів у цьому сенсі, включаючи дебати, які відбулися напередодні в Бундестазі навколо додатків до Газової директиви ЄС. 

“Разом з тим, як це стосується будь-якої директиви, Єврокомісія проводитиме моніторинг включення її в національне законодавство у всіх 28 країнах-членах, і повертатися до цього питання, якщо будуть з’являтися будь-які невідповідності з європейським законодавством”, – зазначила Андрєєва. Напередодні стало відомо, що Німеччина прагнула допомогти Північному потоку-2 обійти газову директиву ЄС, прийнявши відповідні поправки в державне законодавство, але потім Бундестаг провалив голосування за поправки.

Ми в соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close