АктуальноВсі новиниГоловне в Україні

Єврокомісія висловила занепокоєння через транзит російського газу в ЄС

Європейська комісія стурбована ситуацією із поставками газу з Росії та закликає Київ і Москву підтвердити статус надійних країн постачальника та транзитера газу.

Про це йдеться у заяві віце-президента Єврокомісії Мароша Шефчовича, опублікованій на сайті ЄК.

Відзначається, що Єврокомісія була проінформована владою України про її занепокоєння щодо можливої надзвичайної ситуації в українській системі газопостачання. Ця проблема, згідно з інформацією, доступною комісії, ґрунтується на трьох елементах:

–       Безперервно низький і змінний тиск в поставках газу з Росії в Україну для транзиту в ЄС. Це явище не нове, однак в нинішніх умовах (низькі температури, високий внутрішній попит на газ, очікуваний прямий імпорт з Росії) низький тиск в системі транспортування газу стає особливо проблематичним;

–       Відсутність прямих поставок від “Газпрому” “Нафтогазу”: здається, що “Нафтогазу” і “Газпрому” не вдалося домовитися про умови імпорту природного газу, незважаючи на рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу, яке призвело до відмови від поставок природного газу навіть у обсягах, за які “Нафтогаз” вніс передоплату;

–       Збільшення реверсних потоків з ЄС в найкоротші терміни є складним через напружену ситуацію на спотовому ринку (низькі температури по всьому ЄС) і труднощі в технічному перерозподілі потоків в рамках газотранспортної системи.

На думку Єврокомісії, ця ситуація викликає побоювання не тільки щодо поставок природного газу в Україну, а й, можливо, також щодо транзиту газу в Євросоюз. “Комісія закликає всі зацікавлені сторони, компанії і відповідні міністерства України і Росії знайти негайні рішення у відповідності до ухвали Стокгольмського арбітражного трибуналу”, – йдеться у повідомленні. Єврокомісія також готова очолити тристоронній переговірний процес між Україною та Росією, який у минулому вже довів свою ефективність у вирішенні спірних питань. З цією метою віце-президент Шефчович зателефонує міністрам енергетики України і Росії, щоб оцінити ситуацію і домовитися про необхідні наступні кроки.

“Важливо, щоб і Росія, і Україна підтвердили свої позиції надійного постачальника і країни-транзитера газу, як це відбувалося в останні роки”, – наголошується у заяві.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close