За словами Ірини Венедіктової, орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень.

Венедіктова увійде до груп прокурорів в основних і найбільш резонансних справах / фото ОГПУ

Венедіктова увійде до груп прокурорів в основних і найбільш резонансних справах / фото ОГПУ

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила про плани активізувати розслідування понад 200 справ, які стосуються суб’єктів господарювання та осіб “з орбіти впливової людини”.

Про це вона написала у своєму Facebook.

Венедіктова зазначила, що в умовах суспільного та політичного шторму Офіс Генпрокурора не має “відсиджуватися збоку”. Генпрокурор підкреслила, що нікого не називає “заколотником, олігархом чи правопорушником”. Зазначимо, що у своєму дописі генпрокурор не вказала конкретні імена, але написала про “власника кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики”.

“Я маю право в такий гострий для країни момент активізувати розслідування цілої низки кримінальних проваджень для того, щоб переконатися у доцільності прийнятих рішень прокурорами різних рівнів відносно суб’єктів господарювання і окремих осіб із орбіти власника кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики тощо”, – написала вона.

Вона повідомила, що в ОГПУ провели попередній аналіз всього масиву кримінальних проваджень і наразі з’ясувалося, що мова йде про понад 200 справ.

“Ці 200 справ – результат лише поверхневої оцінки, переконана, що їх більше. Ми маємо на увазі майже всі великі підприємства в сфері вугільної промисловості та енергетики із орбіти цієї впливової людини”, – написала Венедіктова. 

За її словами, орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень, а також повідомила, що увійде до груп прокурорів в основних і найбільш резонансних справах.

“Держпереворот” в Україні – що відомо

26 листопада на прес-марафоні “30 питань президенту України” Володимир Зеленський заявив про наявну інформацію щодо обговорення між певними представниками України та Росії можливої участі бізнесмена Ріната Ахметова в здійсненні державного перевороту в Україні. 

Служба безпеки України розслідує провадження за фактом підготовки окремими громадянами України та РФ дій з метою захоплення державної влади.

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія не виключає, що згодом ситуація з держпереворотом стане предметом закритого засідання Комітету безпеки Верховної Ради України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter