[multilanguage_switcher]

В українському уряді повинні працювати високоосвічені чиновники, налаштовані на проведення реформ і службу людям, і за гарну зарплату. Саме на здійснення цієї мети спрямований новий проект, який фінансово підтримали Європейський Союз, Європейський банк реконструкції та розвитку, а також – уряди США, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції, Швейцарії та Великобританії.

Про те, чим цей проект відрізнятиметься від роботи десятків радників, що вже працюють в українському уряді, «Голос Америки» розмовляв з виконавчим директором ЄБРР зі Східної Європи та Кавказу Франсуа Маліжом, який приїхав у Вашингтон на збори МВФ та Світового банку.

ЄБРР вже підтримує роботу групи стратегічних радників Лєшека Бальцеровича та Івана Міклоша. Але цього не достатньо, говорить Маліж.

«Роль радників – переконатися, що коли уряд думає над тим, що далі зробити, вони можуть прийняти рішення, яке базується на інформації, яке бере до уваги досвід інших країн. Але, звичайно, – це маленька група, яка працює над багатьма питаннями. Цього не достатньо. І саме тому ми об’єдналися з ЄС та урядом України, щоб надати ще один компонент архітектурі реформ в Україні. Це – групи підтримки реформ і Офіс впровадження реформ. Останній буде знаходитися в офісі прем’єр-міністра».

Маліж розповідає, що на початковому етапі групи підтримки реформ працюватимуть в чотирьох міністерствах – фінансів, сільського господарства, транспорту та інфраструктури і економіки. Згодом до проекту зможуть приєднатися і інші міністерства.

«Ми бачимо, що коли ми хочемо впровадити реформи, це вимагає підтримки кількох міністерств. Це не є високооплачувані іноземні консультанти. Це українці, кваліфікація яких відповідає потребам майбутнього уряду. Їхнє завдання буле подвійним. Частина групи працюватиме над пріоритетними реформами, які кожний міністр хоче здійснити в його секторі економіки. А інша частина групи працюватиме над реформуванням самого міністерства».

Всього буде найнято близько 30 – 40 осіб на короткотермінові контракти в кожне міністерство. Зарплати, що будуть порівняними з зарплатами чиновників в Естонії чи Польщі, фінансуватимуться за рахунок донорських коштів. Всього на цей проект донори наразі виділяють два мільйони євро щорічно, триватиме він пару років – залежно від наявності фінансування та потреб, і передбачається, що з часом ці люди стануть основою майбутнього українського уряду.

«Україні треба трансформувати своє державне управління. Ці люди, з новими уявленнями, будуть завербовані до нового уряду на зарплату, яка дозволятиме їм не залежати від корупції чи бути змушеними працювати на двох роботах», – говорить Маліж.

Чимало ж чиновників міністерств, що вже працюють, будуть змушені залишити свої посади.

«Частина плану, який команди мають розробити, – шляхи зменшення бюрократії і заміни неефективної бюрократії більш ефективним управлінням. Наприклад, цьому має допомогти реформа державних підприємств і приватизація. Забагато людей в уряді витрачають свій час на питання державних підприємств. Немає жодної причини, чому український уряд має бути в готельному бізнесі чи в логістиці»,- каже він.

Саме від успішної приватизації державних підприємств, говорить Маліж, буде залежати і обсяг інвестицій банка в українську економіку. Очікується, що до кінця року загальна сума інвестицій ЄБРР в Україні становитиме від 400 до 500 мільйонів євро, що вдвічі менше, ніж минулого року.

«Успішна приватизація таких компаній як ОПЗ, обленерго та інших компаній, які знаходяться в державній власності і які мають бути приватизовані, – ключ до повернення інвестицій в Україну, що стане ключом до зростання і, в свою чергу, – ключом до успішних реформ», – переконаний виконавчий директор ЄБРР зі Східної Європи та Кавказу Френсіс Маліж.

 

Посилання на оригінальний текст : http://ukrainian.voanews.com/a/malige-ebrd-government/3546418.html