АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Загострення на Донбасі: Рада прийняла заяву

Нардепи вимагають від РФ негайно зупинити бойові дії, а міжнародну спільноту закликають засудити дії Росії та посилити економічний тиск.

Верховна Рада у вівторок, 30 березня, схвалила заяву через загострення на Донбасі 26 березня, в результаті якого загинули четверо українських військовослужбовців. Парламент вимагає від Росії негайно припинити бойові дії.

“За” відповідне рішення проголосували 308 нардепів.

“Верховна Рада вимагає від Російської Федерації негайно припинити бойові дії і неухильно дотримуватися режиму припинення вогню, повністю виконати свої міжнародні зобов’язання і вивести з України свою армію, найманців, збройні формування, які вона очолює, забезпечує і фінансує, їхню зброю і техніку і повернути Україні повний контроль над її міжнародно визнаними кордонами”, – йдеться в тексті документа.

Автори заяви закликають парламенти іноземних держав і міжнародні парламентські організації засудити агресивну політику РФ, в тому числі останню хвилю ескалації в зоні конфлікту.

“Рада вітає зусилля президента України Володимира Зеленського з невідкладної активізації контактів у “нормандському форматі” з метою спонукання Росії до виконання нею своїх зобов’язань як сторони конфлікту”, – йдеться в постанові.

Крім того, Верховна Рада закликає світову спільноту до продовження і посилення міжнародного політичного і економічного тиску на Росію для припинення агресії.

Нардепи також звернулися до міжнародних організацій із закликом вжити всіх можливих заходів для розслідування випадків серйозних порушень міжнародного права в ході збройної агресії Російської Федерації проти України.

Теги
Close