[multilanguage_switcher]

Видатний кримськотатарський політик повідомив виданню “IBTimes UK”, що міжнародна спільнота має стати на сторожі безпеки татарської меншини, яка зазнала переслідувань в Криму.

21 березня – день третьої річниці підписання Владіміром Путіним закону, згідно з яким Москва офіційно визнала анексований півострів частиною Росії, але цей статус був заперечений США та ЄС.

Міжнародні групи з питань захисту прав людини, зокрема Amnesty International, розповіли, що кримські татари, кількість яких становить 13% від загального населення півострову, стали жертвами переслідувань, арештів та зникнень безвісти. Генеральний прокурор Криму заборонила представницький орган кримських татар “Меджліс”, заступник голови якого, Ахтем Чийгоз, був затриманий.

Зараз, три роки потому, перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар та її татарські лобісти-однодумці вважають, що російське втручання у небезпечні війни на Донбасі, в Сирії та у боротьбу проти ІДІЛ відволічуть увагу міжнародної спільноти від Криму.

Там немає свободи слова. Там лише переслідування, свавільний суд та тортури”, – сказала вона, наголошуючи на важливості боротьби із прокремльовською пропагандою, щоб “не дати переконати людей у тому, що в Криму всі щасливі”.

Вона також сказала, що міжнародна позиція невизнання претензій Росії на Крим має залишатись стійкою.

Ми маємо й надалі вести політику невизнання. Санкції не потребують перегляду, необхідно створити механізми гарантування безпеки людей”, – додала Джеппар.

Україна ніколи не покине Крим та не допустить, щоб ситуація на Донбасі витіснила з порядку денного питання півострову. Крим є частиною України, і нічого не може змінити цю позицію”, – заявила вона “IBTimes UK” після звернення до британського аналітичного центру, що вивчає міжнародні відносини, “Четам Хауз”.

На сьогодні міжнародне зобов’язання щодо невизнання Криму російським залишається непохитним. 18 березня США зобов’язалися зберегти санкції проти Москви. З цього приводу речник Держдепартаменту США Марк Тонер заявив: “Сполучені Штати знову засуджують російську окупацію Криму і закликають до її припинення”. Крім того, Європарламентом була видана резолюція, яка звинувачує незаконне затримання українських громадян.

Source:

http://www.ibtimes.co.uk/protect-us-russian-persecution-pleads-crimean-tatar-politician-1612706