Генерал США поскаржився на дії ВМФ Росії в Чорному морі.

Москва висловила зайву схвильованість з приводу попередніх навчань НАТО в Чорному морі, заявивши, що вони загрожують її безпеці, в той час як союзники по НАТО висловили стурбованість з приводу російських військових маневрів.

Росія заважає НАТО проводити військові навчання в Чорному морі, заявив колишній командувач сухопутними силами США в Європі генерал Бен Ходжес в інтерв’ю українському виданню «Сегодня».

Ходжес підкреслив, що Росія закриває проходи до місць проведення навчань НАТО і України на Чорному морі після того, як про географію навчань оголошує командування альянсу.

«Це форма тимчасової блокади Одеси. Це не випадковість. Тому Румунія і наші союзники так стурбовані», – цитує видання заяву Бена Ходжес.

Генерал зазначив, що Альянсу необхідно нарощувати свої сили в Чорноморському регіоні, «щоб мати більше можливостей для забезпечення свободи судноплавства, забезпечення захисту НАТО».

Нагадаємо, на початку липня військовий блок проводив на території південних областей України морські навчання під назвою Sea Breeze – 2019. Командування Шостого флоту ВМС США вказало, що присутність американських кораблів у складі міжнародного контингенту на Україні покликане «підвищити регіональну стабільність» в Чорному морі. Всього в маневрах взяли участь 19 країн: Болгарія, Канада, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Греція, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Норвегія, Польща, Румунія, Швеція, Туреччина, Україна, Великобританія і Сполучені Штати. У навчаннях були задіяні 32 корабля, 24 літаки і більше 3000 військовослужбовців. Штаб керівництва навчань перебував в Одесі.

Навчання Sea Breeze були спрямовані на зміцнення безпеки і стабільності на море, обмін інформацією та формування командної роботи і взаємної співпраці України та США. Тому це викликало стурбованість в Росії.

Чорноморський флот Росії уважно спостерігав за діями кораблів країн НАТО і їх союзників, щоб вчасно відреагувати на можливі позаштатні ситуації.

В ході навчань Військово-морські сили України повідомили, що сторожовий корабель ВМФ Росії «Сметливый» проник в закритий для мореплавання район маневрів, спровокувавши небезпечну ситуацію.

Так, це була світова провокація Кремля, яка дуже точно характеризує зовнішньополітичну діяльність Росії.

Ми в соціальних мережах