На цьому тижні парламент продовжить розгляд законопроектів про ринок землі в Україні. Після схвалення аграрним комітетом законопроекту №2178-10, попереду розгляд всіх 11-ти земельних законопроектів у сесійній залі у першому читанні.

Що важливо знати! Людям слід зрозуміти, що після зняття мораторію землю не заберуть. Цьогоріч нова влада планує провести земельну реформу, що вже в наступному році дозволить створити ринок землі, яка є найкращою в світі, на 40 млн га.

Власникам варто памятати, що вся земля належить українському народу. Уряд пропонує таку модель, за якої купувати чи продавати землю зможуть тільки українські громадяни та українські компанії. Не слід побоюватись, що китайці чи араби вивезуть нашу землю вагонами — такого ніколи не буде.

Мораторій на землю призвів до появи низки незаконних схем та махінацій. Завдяки земельній реформі ринок землі в Україні стане прозорим та вийде з тіні.

За час мораторію 1 млн громадян померли, так і не отримавши шанс стати господарями землі. Список країн, де немає ринку землі: це Північна Корея, Таджикистан, Венесуела, Куба, Конго, Україна. – Зазначив у своєму зверненні Президент України.

Буз сумніву, українська держава та український народ стануть набагато багатшими, коли мораторій буде скасовано. Мораторій на землю служить тим, хто намагається експлуатувати непрозорий ринок землі, а продовження мораторію є прямим зв’язком з корупцією. Однозначно, мораторій — це гальма, які не сприятимуть реформуванню земельних відносин. Продовження мораторію вигідне певним силам для того, щоб тривало беззаконня над селянами, земля повинна бути включена в економічний оборот. Саме мораторій на землю призвів до того, що на сьогоднішній день, за оцінками деяких експертів, близько 39% землі вже мають власника через тіньові схеми, через напівлегальні схеми. Якщо врахувати декілька мільйонів гектарів із ОСГ, яка не підмораторна, то там бачимо, що вже щонайменше 0,9 млн га таких земель продано. Тож ринок землі вже існує у викривленій формі як для однієї сторони (продавці), так і для іншої – покупці. Нескасування мораторію його не зупинить.

В Україні існує 1300 підприємств, які належать іноземцям, які тут працюють і живуть, і знають мову. Для них буде можливість викуповувати теж від 1 жовтня 2020 року. Але для тих, які не менше 3 років займаються агробізнесом і лише в межах, в яких вони орендують – мають договори – на момент набрання чинності закону.

Безперечно! Ринок землі потрібно відкривати. Мораторій — це утиск прав власників, які не можуть повноцінно розпоряджатися своєю власністю. Звісно, перед відкриттям земельного ринку фахіці та експерти ретельно підготують законодавчу базу, щоб задовольнити усіх: починаючи з власників землі й закінчуючи державою і представниками іноземного бізнесу, які готові інвестувати в Україну. Усі відповідні кроки будуть ретельно та виважено продумані з метою забезпечення ефективного захисту інтересів країни та її громадян.

Ми в соціальних мережах