АктуальноВсі новиниУкраїна

Збиття літака: Україна не вірить у “помилку”

Україна вимагатиме розгляду на Раді Міжнародної організації цивільної авіації оприлюдненого Іраном звіту щодо авіатрощі літака МАУ, відновлення та продовження іранською стороною технічного розслідування цієї трагедії.

Джерело: заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін у коментарі “Укрінформу

Деталі: Єнін зазначив, що наданий Іраном звіт не задовольняє Україну, а за результатами його опрацювання лишилося дуже багато запитань, у тому числі стосовно доброї волі Ірану проводити насправді якісні неупереджені розслідування.

Тому Україна буде координувати зусилля як з міжнародними партнерами, так і використовувати можливості різних міжнародних майданчиків, щоб домогтися справедливості.

Він зазначив, що і об’єктивне розслідування кримінального характеру, і неупереджене технічне розслідування були невід’ємною частиною пакета дій, щодо яких ведеться переговорний процес.

За словами Єніна, найголовніше, що мав би містити звіт, на який чекала Україна, – це чіткий опис всього ланцюга дій та подій, які передували авіакатастрофі.

Пряма мова: “Ми цього не бачимо, натомість стикаємося з простим припущенням про нібито людську помилку. Жодного підтвердження того, на якій підставі зроблено такий висновок, ми не отримали. 

Досить безпідставним нам виглядає посилання іранської сторони на те, що ключовий доказ, який мав би підтвердити або спростувати сьогоднішню версію іранської сторони, не збережено. Зокрема, йдеться про запис у кабіні оператора системи протиповітряної оборони. За заявою іранської сторони, цей технічний носій, на жаль, не зберігся…

Це питання може бути розглянуте на Раді ICAO. По-друге, ми, безумовно, будемо вимагати поновлення та продовження відповідного технічного розслідування аж до того моменту, поки ми не побачимо дотримання іранською стороною всіх вимог, які передбачає додаток 13 Чиказької конфенції (Розслідування авіаційних подій – ред.) І, безумовно, це вплине на перебіг нашого міжурядового переговорного процесу.

Є важелі політичні як багатосторонні, так і двосторонні (спонукати Іран продовжити технічне розслідування – ред.). 

Але водночас на сьогодні ті модальності, які передбачає додаток 13 Чиказької конвенції, не дають нам надто великого поля для маневру. І це однозначно є тим питанням, яке мало б розглядатися ICAO: яким чином змінити відповідне регулювання цих питань, щоб у подальшому ми могли б все ж таки забезпечувати об’єктивне та неупереджене розслідування навіть у тих випадках, коли держава-член ICAO не дотримується взятих на себе зобов’язань”.

Теги
Close