АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Зеленський доручив розробити вакцину від COVID-19

За роки незалежності потужності для виробництва вакцин були знищені, але у МОЗ є розуміння, як це виправити.

МОЗ за дорученням президента Володимира Зеленського займається розробкою вакцини від коронавірусу, повідомив у середу, 12 серпня, глава відомства Максим Степанов.  

За його словами, за час незалежності було знищено майже всі потужності для виробництва вакцин, але у МОЗ є розуміння, як почати виробництво. При цьому деталей він не повідомив.  

“Ще за радянських часів ми мали потужні інститути, потужну наукову базу. Мали виробництво відповідних вакцин. Потім це все почали знищувати. У нас зараз є чітке розуміння, яке потім виллється у стратегію початку виробництва вакцин на території країни на наших потужностях”, – розповів міністр.  

За його словами, доручення щодо вакцини дав президент.  

“Всім зрозуміло, що якщо країна має своє виробництво вакцин, ми менш залежні від когось. І я провів на минулому тижні ще одну зустріч, на якій були присутні наші потужні фармпідприємства, також були присутні наші вчені з Національної академії наук, з Інституту мікробіології. Вчені, які за певних умов, поєднуючи науковий і виробничий потенціал, здатні створювати вакцини”, – говорить Степанов.  

Він упевнений, що українські вчені здатні створити вакцину. Для цього їм зараз створюють необхідні умови.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close