АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Зеленський підписав закон на підвищення пенсійних виплат чорнобильцям

Президент України Володимир Зеленський схвалив рішення Ради про підвищення пенсійних виплат учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, а також особам, які постраждали внаслідок неї. Відповідний закон був підписаний президентом вчора, 30 червня, а сьогодні він частково набуває чинності.  

Про це інформувала пресслужба глави держави.

Так, закон “Про внесення змін до закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб” у вівторок підтримала Верховна Рада. “Документом визначені мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Розміри такої пенсії для I групи інвалідності не можуть бути нижче 6000 гривень, для II групи інвалідності – 4800 гривень, для III групи інвалідності та дітей з інвалідністю – 3700 гривень”, – йдеться в повідомленні пресслужби.

Крім того, закон вводить державну адресну допомогу для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їхніх наслідків, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, які внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Відзначається, що документ набирає чинності з 1 січня 2022 року, крім тих його положень, наприклад, щодо мінімальних розмірів пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, які починають діяти з 1 липня цього року.

Як повідомлялося, відсьогодні п’ять мільйонів українських пенсіонерів почнуть отримувати підвищені пенсії.

Теги
Close