АктуальноВсі новиниУкраїна

Зеленський схвалив податкові пільги великим інвесторам

До 2035 року від ввізного мита звільняється обладнання, імпортоване в Україну для реалізації інвестиційних проектів.

Президент Володимир Зеленський підписав закон про звільнення від сплати ввізного мита нового обладнання і комплектуючих до нього, що ввозяться в Україну для реалізації інвестиційного проекту. Про це повідомляє прес-служба президента в четвер, 25 березня.  

Тепер до 1 січня 2035 року від оподаткування ввізним митом звільняється обладнання, яке ввозиться в Україну для реалізації інвестиційних проектів. Податкові пільги надаються за умови, що товари виготовлені не раніше ніж за три роки до дати їх ввезення в Україну, не були у використанні, а також не відбуваються з Росії. Перелік та обсяги ввезення таких товарів затверджуються Кабміном разом з висновком спеціального інвестиційного договору.  

Також Зеленський підписав закон щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти зі значними інвестиціями в Україні. Він передбачає, що до 1 січня 2035 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операції з ввезення в Україну обладнання, комплектуючих виробів до нього, що ввозяться для реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями.  

Крім того, від оподаткування податком на прибуток підприємств звільняються інвестори, які є стороною спеціального інвестиційного договору, за умови, що цей прибуток отримано в результаті виконання такого договору.  

“Звільнення від податку на прибуток передбачено після введення в експлуатацію об’єкта інвестиційного проекту протягом п’яти років у межах терміну дії спеціального інвестиційного договору. Обов’язковою умовою застосування звільнення від оподаткування є виконання інвестором зі значними інвестиціями своїх зобов’язань за спеціальним інвестиційним договором”, – сказано в повідомленні.  

Нарешті, закон дозволяє органам місцевого самоврядування до 1 січня 2035 року зменшувати ставки земельного податку та орендної плати за землю державної та комунальної власності або звільняти від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються в рамках реалізації інвестиційних проектів зі значними інвестиціями.

Теги
Close