АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Зеленський та Блінкен обговорили реформи, Донбас та інше

Президент Володимир Зеленський розповів, що обговорили з держсекретарем США Ентоні Блінкеном питання Донбасу, “Північного потоку-2” та реформ в Україні.

Джерело: Зеленський під час брифінгу після спільної зустрічі

Пряма мова Зеленського: “Це наша перша зустріч, хоча є відчуття, що вона не перша, тому що я вражений, що команда (Блінкена – ред.) прекрасно орієнтується в тому, що у нас відбувається, прекрасно знає усі деталі.

Вони прекрасно знають ситуацію на Донбасі… Ми обговорили питання не лише окупації наших територій, незаконної анексії Криму Російською Федерацією, ми обговорили питання “Північного потоку – 2″, це для нас дуже чутливе питання. Також ми обговорили питання реформ в Україні – що нам вдалося, де ми ще на шляху. В цілому – зустріч змістовна, ми вважаємо, що це буде фундаментальний рік відносин між Україною та США”.

Деталі: Держсекретар похвалив Україну за низку реформ, серед яких – земельна реформа й закон про парламентську недоторканність.

Пряма мова Блінкена: “Ми обговорили дипломатії, Мінський процес та зобов’язання, які були висловлені в рамках цієї угоди.

Ми також детально обговорили питання реформ і наскільки вони важливі. Ми говорили про важливість продовження роботи в напрямку корпоративного урядування, про реформи судової влади, яким чином обираються судді. Ми обговорили ту роботу, яку Рада провела щодо реформ СБУ, закон у першому читанні вже пройшов.

Залишаються значні виклики, але й проводиться значний прогрес – земельна реформа, новий закон, який стосується незаконних доходів, новий закон про парламентську недоторканність – це все дуже важливе.

Останнє, що хочу сказати, ми чули, що український народ хоче бачити не лише ухвалення законів, а й їх виконання, що включає й боротьбу з корупцією”.

Теги
Close