АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Зеленський: Я готовий зустрітися з Байденом у Женеві

Глава Української держави заявив про необхідність провести переговори з американським колегою до саміту Байден-Путін.

Президент України Володимир Зеленський висловив готовність зустрітися з американським лідером Джо Байденом до його зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним в Женеві 16 червня.

Про це глава української держави заявив в інтерв’ю порталу Axios, опублікованому в неділю, 6 червня.

“Як гарант Конституції України я сам готовий захищати Україну в будь-який момент і в будь-якому місці планети, і я готовий зустрітися з ним і обговорити всі деталі до саміту”, – наголосив Зеленський.

При цьому він зазначив, що США слід було б провести консультації з Україною щодо майбутнього саміту Байден-Путін. Однак, за його словами, рішення про українсько-американські переговори повинен прийняти глава Білого дому.

“Я вважаю, що консультації слід було б провести лицем до лиця, бо багато речей не можна обговорювати по телефону. Я розумію, що раніше підготовлені плани і щільний графік президента США можуть цього не дозволити, але вибирати саме йому”, – сказав глава держави.

Якщо ж у Вашингтоні вирішили не обговорювати з Києвом саміт у Женеві, “це буде великою помилкою”, висловив переконання Зеленський.

Нагадаємо, поки контакти Зеленського з Байденом обмежуються телефонною розмовою 2 квітня. В ході бесіди глава Білого дому, зокрема, підтвердив непохитну підтримку США суверенітету і територіальній цілісності України перед обличчям російської агресії.

Теги
Close