Всі новиниГоловне в УкраїніПодії в Україні та Світі

Зеленський закликав білорусів до толерантності

Після закриття виборчих дільниць і перших даних державного екзит-полу у Білорусі почалися масові протести. Найбільші акції та сутички почалися у Мінську та інших містах країни. За даними правозахисників, затримані щонайменше 120 осіб.

Президент України Володимир Зеленський на офіційній сторінці у Facebook закликав білоруське суспільство до «максимальної толерантності, терпимості та відмови від вуличного насильства». Адже, на думку українського Президента, лише відкритий діалог дасть змогу забезпечити громадянам Республіки Білорусь вихід з важкої кризової ситуації, щоб зберегти незалежність країни та забезпечити її подальший рух до свободи та демократії».

Президент підкреслив, що ескалація протистояння може загрожувати для Білорусі «гіркими наслідками», тому і уряд, і суспільство мають бути зацікавлені у діалозі та дотриманні загальновизнаних у світовій спільноті демократичних стандартів.

Крім того, Володимир Зеленський наголосив, що Україна зацікавлена у тому, щоб Республіка Білорусь була незалежною та демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами, оскільки Білорусь є сусідньою державою.

Зі спільною заявою не застосовувати силу до громадян та дотримуватися основних демократичних стандартів виступили й президенти Литви Гітанас Науседа та Польщі Анджей Дуда.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close