Команда Володимира Зеленського закликає НАК “Нафтогаз України” та Кабінет міністрів провести консультації з МВФ та, замість запланованого підвищення, вийти на відповідне пониження ціни газу для населення із 1 травня.

Відповідна заява оприлюднена на офіційній сторінці Команди Зеленського в Facebook.

“Останні 4 місяці ціни на газ у Європі знижувалися і зараз ціна газу для населення в Україні вища, аніж ціна газу на біржі у Європі”, – йдеться у заяві.

“Тому ми закликаємо “Нафтогаз” та Кабінет міністрів провести відповідні консультації з МВФ та, замість запланованого підвищення, вийти на відповідне пониження ціни газу для населення із 1 травня”, – зазначається у повідомленні.

Окрім того, нагадують у Зеленського, Росія з 1 червня може обмежити поставки енергоресурсів до України.

“А з 1 січня Росією може бути зупинений транзит газу через Україну, що призведе до значних фінансових втрат та ризиків постачання газу. Ці виклики вимагають від нас ефективних, швидких дій та об’єднання зусиль”, – підсумували у прес-службі.

Нагадаємо: 22 квітня “Нафтогаз” спільно з урядом розробили новий механізм визначеннярегульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 гривень за тисячу кубометрів (кінцева роздрібна ціна).

Раніше представник команди Зеленського Олександр Данилюк заявив, що на посаді глави держави Зеленський підніматиме питання обґрунтованості ціни на газ перед урядом.

Ми в соціальних мережах