ЗСУ не відступають зі Станиці Луганської через обстріли з боку бойовиків.

[multilanguage_switcher]

Українські війська не збираються залишати Станицю Луганську після розведення сил з лінії боєзіткнення.

Про це в ефірі Громадського запевнив керівник української сторони спільного центру контролю за припиненням вогню, генерал-майор Борис Кременецький.

У вересні  обидві сторони підписали пілотний проект де-ескалації у трьох маленьких містах, націлений на відведення важкої артилерії та закінчення конфлікту, який вже забрав життя 9 600 людей з 2014 року.

«Збройні сили України не залишають Станицю Луганську, це по-перше. По-друге, лінія зіткнення не змінюється, де вона є – там вона залишається. Лише за кілометр від лінії зіткнення буде демілітаризована зона, де не буде військ, а будуть лише офіцери СЦКК», — наголосив Кременецький.

За його словами, розведення військ відбувається з метою унеможливлення використання стрілецької зброї.

Напередодні, 3 жовтня, у штабі Антитерористичної операції заявили, що відведення сил і засобів ЗСУ в районі населеного пункту Петрівське у Донецькій області було зірване, через обстріли з боку бойовиків

Відведення військ у Петрівському, а також в Золотому та Станиці Луганській передбачено Рамковою угодою, яку 21 вересня у Мінську підписали представники України, Росії та ОБСЄ. 

Документ передбачає створення трьох зон безпеки на лінії зіткнення на Донбасі площею не менше 4 кв км кожен. На сьогодні розведення сил сторін конфлікту почалося тільки поблизу Золотого.

Посилання на текст оригіналу :http://www.reuters.com/article/us-ukraine-crisis-withdrawal-idUSKCN1290UL?feedType=RSS&feedName=worldNews&utm_source=Twitter&utm_medium=Social&utm_campaign=Feed%3A+Reuters%2FworldNews+%28Reuters+World+News%29

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close